...abyste se ani chvíli nenudili

Šachový kroužek pro děti

KDY

úterý, 16.30 - 17.30 hodin 

KDE

budova ZŠ a ZUŠ Líbeznice

OD KDY

3. 10. 2017 

JAK DLOUHO

12 lekcí + 1 bonusová 

ZA KOLIK

1200 Kč / 1. pololetí

Šachový kroužek vstupuje pod vedením pana Michala Hirky do třetího roku svého působení. Kroužek je určen všem chlapcům a dívkám se zájmem se naučit základy této královské hry či se zdokonalit ve hře. Výuka bude rozdělena na teorii a opakování základů a na samotné hraní šachových partií.
 
Cílem kroužku není výchova šachových mistrů, ale chceme dětem nabídnout již v raném věku možnost, aby pomocí hry všestranně rozvíjely své mentální schopnosti, které se jim budou hodit nejen během školní docházky, ale i v dalším životě. Výuka a hraní šachů se doporučuje jako způsob, jak zlepšit kvalitu myšlení. Šachy jsou jednou z nejpopulárnějších her světa a hrají je miliony lidí. 

 

Současně upozorňuje všechny zájemce o šachy z Líbeznic a blízkého okolí, že hledáme i nadále hráče od 15 do 99 let, začínající i pokročilé, k založení šachového oddílu v obci Líbeznice. Naší představou jsou tréninky / schůzky pravidelně jedenkrát týdně v podvečerních hodinách, v období školního roku, v případě vážného zájmu se lze do budoucna přihlásit i do pravidelných soutěží ŠSČR. Těšíme se na Vás. Pro bližší informace kontaktní adresa: p. Michal Hirka, e-mail: sachy-Libeznice@seznam.cz.
 
A na samotný závěr pro všechny hráče připojujeme tři jednodušší šachové úlohy, jejichž vyřešení zapsané šachovou notací, případně jednoznačně slovně, můžete zaslat do 30.9.2017 na e-mail: sachy-Libeznice@seznam.cz
 
1. Postavení bílých figur: Kc6, Dc1; postavení černých figur: Kc8. Bílý je na tahu a dává mat 2. tahem.
 
2. Postavení bílých figur: Kc2, Vg6, Je7, Jh4; postavení černých figur: Kh7, Je4. Bílý je na tahu a dává mat 2. tahem. 
 
3. Postavení bílých figur: Ke2, Vh8, Sd2, e3; postavení černých figur: Ka5, Dg7, Vh1, a6, b6, c7, e4, e5. Černý je na tahu a dává mat 2. tahem. 
 
K zařazení do slosování stačí vyřešit alespoň 2 úlohy. Jeden z úspěšných řešitelů bude odměněn knihou.